Половина онкохворих помирає в перший рік після встановлення діагнозу


Щорічно в Україні виявляють 160-170 тис. хворих на рак. Половина з них помирає протягом першого року після встановлення діагнозу, – пише Gazeta.ua. Об этом сообщает apostrophe.in.ua со ссылкой на СМИ.

“ВООЗ вважає, що до 2030-го кількість хворих на планеті Земля збільшиться приблизно на 70%. Рак, безумовно, молодшає. Але сказати, що ми суттєво відрізняємося за структурою захворюваності від інших країн, не можна. Онкологія посідає в Україні друге місце за рівнем смертності, поступаючись тільки кардіологічним захворюванням”, – пояснила завідувачка відділенням малоінвазивної хірургії у Київському онкологічному центрі Катерина Харченко, пише obozrevatel.com.

У той же час в економічно розвинених країнах, таких як Швеція, Фінляндія або Данія, зростання захворюваності навіть вище, ніж в Україні, додала лікар. Однак рівень смертності у цих державах значно нижчий.

“Найголовніша проблема настільки високої смертності від онкологічних захворювань в Україні – пізнє виявлення хвороби. Приблизно 35-45% пацієнтів приходять до онкологів, маючи уже 3-4 стадію хвороби. Відповідно і лікування набагато дорожче, складніше і виживання нижче, і тривалість життя у результаті менша”, – підвела підсумок вона.


Джерело статті: “https://pravda.lutsk.ua/половина-онкохворих-помирає-в-перший/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя